Er komt een Jean Paul Gaultier Haute Couture-veiling naar Parijs

Altijd al een beetje in de hand willen hebben Jean-Paul Gaultier couture – dat buitenaardse mode-goudstof? Dat kan nu, dankzij het in Parijs gevestigde veilinghuis Maurice Veiling. Hier vindt u op maandag 25 november om 18.00 uur de verkoop van de Mouna Ayoub-collectie – een reeks JPG haute couture-kledingstukken van de Libanese socialite en invloedrijke beschermheer van archiefmode – op 84 Rue de Turenne, Parijs 75003.

Onder de titel Jean Paul Gaultier: De Haute Couture-jaren41 fantastische couturestukken uit de persoonlijke collectie van Madame Ayoub liggen voor het oprapen, met ontwerpen rond de kenmerkende thema's van Gaultier. Denk aan marinièrestrepen en andere nautische accenten, stukken die de flair van Parijs en cabaret uit de jaren twintig uitstralen, kitscherige elementen, genderfluïditeit en de elegantie van 18e-eeuwse kleding. Ayoub zegt: “Ik ben gefascineerd door Jean Paul Gaultier vanwege zijn ongelooflijke talent en unieke visie – er is gewoon niemand zoals hij. Zijn jurken zijn voortreffelijk en toch draagbaar, zijn pakken belichamen elegantie en kwaliteit, en zijn inspiratiebronnen zijn opmerkelijk divers, puttend uit kunst, film, muziek en zijn diepe liefde voor Parijs.

Voor Ayoub zijn sleutelstukken onder meer: ​​“Lot 2, het Schots geïnspireerde ensemble uit de herfst/winter 1998-1999 Parijse elegantie collectie en Lot 4, een prachtige macramé-avondjurk van fijne zijde en leer uit de lente/zomer 1999 Cordoue goddelijke Jacqueline verzameling. En natuurlijk Lot 25 – een met soutache geborduurd organza broekpak uit de lente/zomer 2011 Bastringue Punk Cancan verzameling, die naar verluidt meer dan drie kilometer draad heeft gekost om te voltooien.” Alles is grotendeels ongedragen en opmerkelijk museumwaardig bewaard gebleven.

De reden waarom Ayoub haar persoonlijke collectie veilt is simpel: “Er zijn drie belangrijke redenen: ten eerste pas ik niet meer in veel van de stukken; ten tweede heb ik geen ruimte meer; en ten slotte heb ik de meeste lange jurken op de rode loper gedragen, dus die kunnen niet echt een tweede keer worden gedragen”, zegt ze.

De collectie is dit weekend, zaterdag 23 en zondag 24 november, voorafgaand aan de officiële veiling, gratis te bezichtigen voor het publiek. Ontdek meer hier.

Fotografie door George Mavrikos.

mauriceauction.com

Source link

Kommentieren Sie den Artikel

Bitte geben Sie Ihren Kommentar ein!
Bitte geben Sie hier Ihren Namen ein