Een unieke collectie haarlokken, geknipt van enkele van de beroemdste renpaarden ter wereld, zal naar verwachting op een veiling voor maximaal £ 50.000 worden verkocht.
De Ray Goddard-collectie haartrofeeën van Champion Racehorses, verzameld tussen 1948 en 2004, bevat onder meer drievoudig Grand National-winnaar Red Rum, Shergar, Arkle en Nijinsky.
Verzameld door enthousiast Ray Goddard tot aan zijn dood in 2004, zal het bieden op de verzameling haar van 829 paarden beginnen bij £24.000 – en er wordt geschat dat het verkocht kan worden voor £40.000-£50.000.
„Het verzamelen van paardenhaarlokken lijkt misschien een ongewoon tijdverdrijf, maar het heeft ons een ongelooflijk archief opgeleverd, met enkele van de beroemdste paarden die de racewereld ooit heeft gezien“, aldus veilingmeester Graham Budd.
„Het vertelt een prachtig verhaal over een halve eeuw racegeschiedenis.“
De collectie wordt op 13 november geveild in het National Horseracing Museum in Newmarket.